Gizlilik Politikası

Bu siteyi kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik Politikasında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

eFinans, müşteri odaklı hizmet felsefesi ile edindiği veya sakladığı müşteri bilgilerinin gizliliğini sağlamayı aşağıdaki temel kurallar çerçevesinde taahhüt etmektedir.

 • Müşterilerimizden talep ettikleri hizmetleri yerine getirebilmek için zorunlu olan ve verilen hizmetlerde ihtiyaç duyulan bilgiler alınmakta ve saklanmaktadır.
 • Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya site sahibine haber verilir.
 • Müşterilerimizden aldığımız bilgileri müşterilerimiz ile etkileşimlerimizi daha iyi uyarlamamıza yardımcı olması için başka kaynaklardan elde edilen bilgiler ile birleştirebiliriz. Ayrıca, tanımlama bilgileri dahil olmak üzere, çeşitli teknolojilerden yararlanarak internet sitemizi kullanımınıza ilişkin bilgiler de toplayabiliriz.
 • Topladığımız bilgileri aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanmamıza izin vermektesiniz:
 • Taleplerinizin tarafımızca veya çalışanlarımız, danışmanlarımız vb. kanallarla karşılanması,
 • Müşteri memnuniyeti anketleri, Pazar araştırmaları ve hizmetlerin desteklenmesi,
 • eFinans’tan edinmiş olduğunuz ürün ve hizmetlerin desteklenmesi,
 • Pazarlama amacıyla kullanılmasına izin vermiş olmanız durumunda, eFinans ve belirli kuruluşlar tarafından pazarlama amacıyla,
 • Sitelerimizde bulunduğunuz sırada site içerisindeki gezinmelerinizin kolaylaştırılması ve internet sitesi kullanım istatistiklerinin oluşturulması.
 • Yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece müşteri bilgileri herhangi bir üçüncü şahıs veya kurum ile kendi onayları olmaksızın paylaşılmamaktadır.
 • Müşteri bilgileri, eFinans’ın tabi olduğu düzenleyici kurumlar, yargı ve yürütme mercileri tarafından istendiği takdirde yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklanabilecektir.
 • eFinans tarafından sunulacak hizmetler için farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların eFinans gizlilik politikasına ve şartlarına uymaları sağlanmaktadır.
 • Müşteri bilgilerine yetkisiz erişimlerin engellenmesi için bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.
 • eFinans personeli tarafından müşteri bilgilerine erişimler, işin yapılabilmesi için gereken en kısıtlı yetki seviyesi ve görevler ayrılığı prensibi esas alınarak düzenlenmektedir.
 • Üyeler dahil internet sitesini kullanan tüm kullanıcılar, internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Bu sitede, site sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından site sahibi sorumlu tutulamaz.

Kullanıcının sitenin bazı bölümlerinden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu bölümlerden yararlanıldığı takdirde, yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veri tabanına kaydedilebilir. Keza bölümlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, Bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.

 • Müşterilerimiz ve potansiyel müşteriler 0850 250 67 50 numaralı telefonu arayarak e-bülten listelerimizden çıkabileceklerdir.
 • eFinans, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.
 • www.efinans.com.tr internet sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınızı info@efinans.com.tr e-posta adresine göndererek daha fazla bilgi alabilirsiniz.