Ortaklık Yapımız

QNB FİNANSBANK

Türkiye'nin genç ve dinamik bankası QNB Finansbank, 26 Ekim 1987 tarihinde faaliyete geçmiştir. Kısa bir sürede büyük bir hızla büyüyen QNB Finansbank, Eylül 2013 tarihi itibariyle 13 bini aşkın çalışanı ve 650’den fazla şubesiyle, müşterilerine yenilikçi bankacılık hizmetlerini başarıyla sunmaya devam etmektedir.

2012’de, aktif toplamı 31 milyar Amerikan Doları’na yükselen QNB Finansbank, sahip olduğu güçlü sermaye yapısı ve yüksek öz kaynak kârlılığı ile sağlam bir mâli bünyeye sahiptir. Fonlama yapısı göz önünde bulundurulduğunda ise QNB Finansbank, sahip olduğu geniş mevduat tabanının yanı sıra uzun vadeli dış kaynak kullanımı ile kredilerini fonlamaktadır. QNB Finansbank güçlü mâli bünyesi ile Türkiye’nin mâli piyasalarında önemli bir yere sahiptir.

CYBERSOFT

1995’te Ankara’da kurulan Cybersoft, kurumsal pazarın büyük ölçekli bilgi teknolojileri projelerinin, özellikle uygulama yazılımlarının geliştirilmesi alanında sektörün önemli şirketlerinden biridir. Cybersoft, %100 Türk sermayesi ile finans, kamu, sigortacılık ve telekomünikasyon alanlarında tecrübeli bir şirkettir. Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Dış Ticaret Müsteşarlığı gibi kurumlarla çalışmış, Azerbaycan Vergi Bakanlığı projesi ile Türkiye’nin önemli bir e-devlet projesi ihracatını gerçekleştirmiştir.

Misyon olarak, “teknolojiyi iyi kullanan şirket olmak” yerine “teknoloji üreten şirket olmayı” benimsemiş olan Cybersoft Türkiye’ye bilişim teknolojileri sektörünün büyük Ar-Ge yatırımlarını yapan şirketlerden birisidir. Bu çalışmalarının sonucunda Aurora Yazılım Üretim Bandı geliştirilmiştir. Ayrıca, Tübitak Teydeb ve EU 6. çerçeve kapsamında da birden çok proje yürütülmektedir.

  • Cybersoft'un Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2008 standardına uygun olarak kurulmuştur. ISO 9001:2008 sertifikası, Cybersoft Kalite Yönetim Sisteminin uluslararası geçerliliğine işaret etmektedir.
  • Cybersoft tarafından kurulan süreç yönetim sistemi, ISO 15504 (SPICE) ve ISO/IEC 12207 standartlarını da kapsayacak biçimde tasarlanmıştır.
  • Proje planları IEEE standartlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.
  • Cybersoft Kalite Yönetim Sistemi’nin teknik ihtiyaçları, iletişim ve kalite yönetim sistemi LIGHTHOUSE tarafından karşılanmaktadır.
  • Cybersoft, yazılım süreçleri değerlendirme çalışmalarında ISO/IEC TR15504 standardını kullanmaktadır.
  • Cybersoft, 2007 yılı içerisinde uyguladığı kalite standartlarına CMMI Seviye 3’ü, 2008 yılı içerisinde de ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni eklemiştir.