Finans Yıldızı

Finans Yıldızı

Finans Yıldızı Nedir?

Finans Yıldızı, QNB Finansbank müşterilerine nakit yönetimi çözümleri sağlamak amacıyla QNB Finansbank ile veri alışverişi sağlayan internet tabanlı bir uygulamadır. Finans Yıldızı programı aracılığıyla tahsilat ve ödeme işlemlerinize ait bilgileri otomatik olarak QNB Finansbank’a aktarabilir ve işlem akıbetlerini raporlayabilirsiniz.

Uygulamaya, kişisel bilgisayarınıza herhangi bir kurulum gerektirmeden internet üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile erişim sağlayabilirsiniz.

Kimler Kullanabilir?

Nakit akışını tek bir portal üzerinden güvenli ve pratik yöntemlerle yönetmek isteyen QNB Finansbank müşterileri Finans Yıldızı ürününü kullanabilirler.

Avantajlar

 • e-Fatura entegrasyonu ile fatura akışının hızlı ve etkin yönetimi
 • En az hatayla güvenli ve hızlı işlemler
 • Operasyonel iş yükünün kalkması ve maliyetin düşmesi
 • Program kurulumu gerektirmeden internet üzerinden hızlı erişim ve kolay iş takibi
 • Otomatik yazılı talimat oluşturma

Ürünler

e-Fatura Entegrasyon

 • eFinans'tan e-Fatura hizmeti alıyorsanız, Finans Yıldızı ürünleri ile entegre bir şekilde fatura tahsilat ve ödeme işlemlerini yönetebilirsiniz.
 • Gelen e-Faturaların ödemelerini Toplu EFT/Havale ürünü ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bayi tahsilatlarınızı QNB Finansbank Doğrudan Borçlandırma Sistemi aracılığıyla yapıyorsanız, düzenlemiş olduğunuz e-Faturaları DBS ürünü aracılığıyla fatura dosyası oluşturarak QNB Finansbank sistemine iletip tahsilatlarınızı yönetebilirsiniz.
 • Gelen e-Faturalarınızı Tedarikçi Finansmanı Sistemi kapsamında fatura dosyası oluşturarak QNB Finansbank’a iletebilirsiniz.

Toplu EFT/Havale

Toplu EFT /Havale ürünü ile düzenli olarak yapmakta olduğunuz yurt içi para transferlerini, sistemdeki kayıtlı hesap bilgilerini kullanarak ve hızlı bir şekilde toplu ödeme kaydı yaratarak QNB Finansbank’a iletebilirsiniz.

Bu ürün aracılığı ile banka içi TL ve yabancı para (YP), yurt içi diğer bankalara ise TL para transfer işlemlerini toplu olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu YP Transfer

Toplu YP Transfer ürünü ile QNB Finansbank dışındaki yurt içi/yurt dışı bankalara düzenli olarak gerçekleştireceğiniz döviz transferlerini, sistemdeki kayıtlı hesap bilgilerini kullanarak ve hızlı bir şekilde toplu ödeme kaydı yaratarak QNB Finansbank’a iletebilirsiniz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)

DBS ürünü ile düzenli satış yapmakta olduğunuz bayilerinize/müşterilerinize ait borç bilgilerini Finans Yıldızı ile QNB Finansbank’a iletebilirsiniz. QNB Finansbank tarafından onaylanan faturalar DBS garantisi altında, bayilerinizin/müşterilerinizin hesaplarından firmanız hesaplarına, vade tarihinde aktarılır.

Tedarikçi Finansmanı

Tedarikçilere ait fatura bilgilerinin Tedarikçi Finansmanı kapsamında iskonto edilebilmesi amacıyla borçlu firma tarafından QNB Finansbank’a gönderilmesini sağlayan üründür. Tedarikçi Finansmanı ürünü sadece TL faturalar için kullanılmalıdır.

Çek

Tahsil çeklerinin elektronik ortamda takibinin yapıldığı üründür. Sadece TL cinsinden olan çekler için kullanılmaktadır.

Hizmetler

 • Gelen e-Faturaların ödemelerini Toplu EFT/Havale ürünü ile gerçekleştirebilir, Tedarikçi Finansmanı Sistemi kapsamında QNB Finansbank’a iletebilirsiniz.
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) ana firması iseniz, bayilerinize ait fatura bilgilerini toplu olarak QNB Finansbank’a iletebilir, limit/kullanılabilir limit/risk bilgilerini ve tahsilat sonuçlarını anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Grup yapısı sayesinde, birden fazla gruba bağlı tüm şirketlerinizin işlemlerini tek bir program üzerinden yönetebilirsiniz.
 • Ana firma olarak Tedarikçi Finansmanı kapsamında fatura yükleyebilir, akıbetlerini gözlemleyebilirsiniz.
 • Bayi tahsilatlarınızı QNB Finansbank Doğrudan Borçlandırma Sistemi aracılığıyla yapıyorsanız, düzenlemiş olduğunuz e-Fatura'ları DBS ürünü aracılığı ile QNB Finansbank sistemine ileterek tahsilatlarınızı yönetebilirsiniz.