Kullanım Koşulları

www.efinans.com.tr EFİNANS ELEKTRONİK TİCARET VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ’ne (eFinans) ait ürün ve hizmetler ile eFinans’a ait kurumsal bilgilerin sunulduğu bir internet sitesidir. İnternet sitesine girmeniz eFinans ile aranızda belirlenmiş ve aşağıda yazılı hukuki koşullara bağlıdır. İnternet sitesini kullanmaya başladığınız andan itibaren bu internet sitesi ile varsa diğer ilintili sitelere bu site üzerinden veya bu site aracılığıyla sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım ve alma hakkı kazanmış olmaktasınız.

Bu alana ve/veya bu İnternet sitesinin herhangi bir sayfasına erişerek, aşağıda belirtilen koşullara bağlı olmayı kabul etmiş bulunmaktasınız. eFinans, bu koşulların ihlal edilmesi durumunda herhangi bir uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan kullanımınızı kısıtlama hakkına sahiptir.

Üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumlarda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı kullanım koşullarını da kabul etmiş sayılmaktasınız.

Uyarı

Aşağıda yer alan koşullar, siteyi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar üzerinde yasal olarak bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu İnternet sitesini ve site üzerinden sağlanan servisleri kullanmamanız gerekmektedir.

eFinans herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin kullanım koşullarında değişiklik yapma ya da yeni koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım koşullarındaki değişiklikler bu sayfanın güncellenmesi ile gerçekleştirilir. Güncellenen sitenin kullanılmaya devam edilmesi ile değiştirilen koşullar da kabul edilmiş sayılır.

Bilgi ve Materyallerin Kullanımı

Site sayfalarını, ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İnternet sitesinde bulunan hiçbir bilgi veya yorum, herhangi bir ürün veya hizmete yönelik alış/satış teklifi, daveti ya da bunlara yönelik öneri veya tavsiye değildir. Alınan kararlar sonucu oluşabilecek zarar veya kayıplardan eFinans sorumlu değildir. Kişisel veya işinizle ilgili tüm kararlarınızı vermeden veya aksiyon almadan önce yatırım danışmanınıza başvurmanız önerilmektedir.

Kullanıcıların, aksi eFinans tarafından öngörülmedikçe, site sayfalarını ya da site içeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam, ilan yapma ve benzeri girimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur. Bu şekilde faaliyetlerin tespit edilmesi halinde eFinans üyelikleri iptal edecek ve işlemi yapanlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

eFinans site içeriğini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, siteyi reklam ve promosyonlar ile birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan siteyle ilgili olması zorunlu değildir. eFinans reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda değiştirebilir

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Kullanım koşullarını kabul ederek siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Bu sitede verilen bilgiler, "olduğu gibi" ve "mevcut şekliyle" esasında sağlanmaktadır. eFinans, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemektedir. Siteyi kullanımınızla ilgili riskler sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

Sitenin kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, performans kaybı, kesinti, bilgi naklinde gecikme, hat ve/veya sistem arızası veya bulaşabilecek bilgisayar virüsü dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, doğrudan veya dolaylı zarar ve ziyan yaratabilecek durumlardan, önceden haber verilmiş olunsa bile eFinans'ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

eFinans, site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dahil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu değildir. Site üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin kullanılması sonucunda ortaya uğranılabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı eFinans sorumlu tutulamaz.

Sitede sunulan ürün ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmesi konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Bu nedenle eFinans ihbarda bulunmaksızın, söz konusu ürün ve hizmetler ile ilgili her türlü bilgi, materyal ve içerik üzerinde değişiklik yapma, eksiltme azaltma, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

eFinans, bu sitede yer alan işlev ve içeriğin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber sitenin kendisinin veya 3. kişilere ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.

Üçüncü Taraf Siteleri ve Bağlantılar

Bu sitede diğer kişi veya kurum / kuruluşlara ait İnternet sitelerine bağlantılar verilebilir. Bu bağlantılar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, erişilmesi durumunda ilgili sitelerin gizlilik ve kullanım koşulları geçerlidir.

eFinans, başka internet sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer internet sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmemektedir. Bağlantı verilen sitelerin kullanımından, bu sitelerde sunulan içerik ve nitelikten, servis kalitesinden veya üçüncü taraf sitelerdeki bağlantılardan dolayı oluşabilecek hiçbir kayıp veya zarardan eFinans sorumlu değildir.

İnternet sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler veya yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. eFinans ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

Toplanan Bilgiler

Ziyaretiniz sırasında bağlantınızı tanımlayan IP adresi, İnternet tarayıcınızın tipi, sitemizde geçirdiğiniz süre, eriştiğiniz sayfalar ve yönlendiren sitenin adres bilgileri kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar hiç bir ziyaretçinin kimliğini tanımlamaya imkan vermemektedir ve istatistiksel amaçlı toplanarak size daha iyi hizmet vermek amacı ile kullanılmaktadır.

İnternet sitemizi kimliğinizi belirtmeksizin veya herhangi bir bilgi girişi yapmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak site üzerinden sunulan bazı hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için bilgi girişi yapmanız gerekebilir. Bu yolla elde edilen veya işlenen bilgileriniz gizlilik politikamıza uygun olarak korunmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da yer almaktadır. 

Üyelik Koşulları

 • Kayıt: eFinans, bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir.
 • Kullanıcı Adı ve Şifre: Kullanıcıya özel olarak bir ad ve şifre verilir veya kullanıcı tarafından oluşturulur.
 • Kayıt sırasında üye tarafından girilen, site ve içeriğe yerleştirilen, iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü; (i) kimlik bilgisi, (ii) iletişim bilgisinden üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir. Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması kullanıcının sorumluluğundadır.
 • Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımından eFinans sorumlu değildir. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde eFinans ve/veya 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren kullanıcı sorumludur. Efinans’ın buna ilişkin yasal hakları saklıdır.

  Bu site üzerinden yapılan işlemler, doğru parola/şifre ile yapıldığı sürece kabul edilir ve gerçekleştirilir. İnternet sitesi üzerinden yapacağınız işlemleri takip etmek üzere eFinans tarafından belirlenecek ve sizinle paylaşılacak olan müşteri numaranızı, parola/şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekmektedir. Parola/şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan eFinans sorumlu değildir.
 • Kullanıcı hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu kullanıcıya aittir.
 • Kullanıcılar, siteye iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır.
 • Kullanıcı, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve eFinans’a haber vermekle yükümlüdür.
 • Ticari İletişim: Kullanıcı veya kullanıcılar; eFinans veya eFinans’ın sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini beyan ve kabul etmiştir. Kullanıcı, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri red etme hakkına sahiptir. Red talepleri eFinans tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır.
 • Kullanıcı, ayrı bir sözleşmede ya da site içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, iletinin kendisine gönderilmesine ve üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur.

Marka ve Telif Hakları

Sitenin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları eFinans'a aittir. Özel olarak belitilmediği sürece burada yazılı koşullar kullanıcılara bunları kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez.

Site içerisindeki bilgi, belge ve dokümanlar çevrimiçi sistemde görüntülenmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz, içeriği değiştirilip tahrip edilemez.

Herhangi bir kişi veya kuruluş, önceden izin almadıkça bu sitenin belli bir kısmını başka bir sitede kullanamaz, başka bir siteden bağlantı veremez veya başka siteler üzerinden eFinans sitesindeki içeriği çerçeveleyerek sunamaz.

Sitedeyer alan içeriğin bir parçası olarak sağlanan 3. şahıslara ait isim, logo, marka ve diğer materyaller ile içerdiği fikri mülkiyet hakları hak sahiplerine aittir. Hak sahipleri tarafından özel izin verilmedikçe bunların herhangi bir bölümü herhangi bir şekilde kısmen ya da tamamen kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz, işlenemez ve içeriği değiştirilerek tahrip edilemez.

Yasal Konular

Site güvenliğini ve kullanım koşullarını, ihlal veya ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlaller yargıya taşınabilir, hukuki ve cezai işlem taleplerinde bulunulabilir. Bu maddede belirtilen eylemlerin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde efinans’ın tüm yasal hakları saklı kalmak kaydıyla ilgilikişi veya kullanıcıların siteye erişimi sonlandırılır, varsa üyelikleri iptal edilir. eFinans’ın burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez. eFinans; (i) kullanıcının burada yazılı ya da eFinans tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) ilgili mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) eFinans’ın takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir. Sitenin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda eFinans’ın defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla eFinans tarafından kullanıcılara yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder. Bu sitenin kullanım koşulları, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yönetilir ve yorumlanır. Site kullanımı ile doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türk Kanun'ları uygulanacaktır ve uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri yetkilidir. www.efinans.com.tr web sitesinin kullanım koşullarına ilişkin sorularınızı info@efinans.com.tr adresine e-posta göndererek daha fazla bilgi alabilirsiniz.